Türkiye-Bahreyn Yatırım Fırsatları Toplantısı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) ev sahipliğinde Giresun’da gerçekleştirildi.
GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri, Bahreyn-Türkiye İş Konseyi Başkanı Yardımcıları Ahmed Abdullah Bin Hindi ve Isa A. Rahim Al Rafaei, Bahreyn-Türkiye İş Konseyi üyeleri Mohammed Al Mutawehi, Mohammed Al Delawa, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Giresun YDO Koordinatörü Murat Aladağ, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Uzmanı Batu Benli ve bir çok uzman katıldı.
Toplantının açılışında konuşan GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu “Bahreyn iş dünyası temsilcilerini ilimizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Türkiye ve Bahreyn arasındaki ekonomik ilişkilerin her geçen yıl artarak gelişiyor, var olan işbirliklerinin Giresun’a yapılacak olan yatırımlarla daha da kuvvetleneceğine inanıyorum. Yatırım yapmak için para ve cesarete ihtiyaç var. Gerek teşvik sistemi gerekse devlet yardımları ile yabancı yatırımcıların para ihtiyaçlarının bir kısmı karşılanıyor. Bahreynli iş adamları da cesaret ederlerse ilimize yatırım yapılmaması için hiçbir neden kalmıyor” dedi.
Bahreynli konuklar adına konuşan Bahreyn-Türkiye İş Konseyi Başkanı Yardımcısı Ahmed Abdullah Bin Hindi ise Giresun’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek Giresun’un doğal güzellikleri, denizi ve misafirperverliğinden etkilendiğini, bu imkanı tanıdıkları için başta Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu olmak üzere Giresun Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerine teşekkürlerini sunduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Bahreyn Ekonomik Kalkınma Ajansı tanıtım uzmanı Mohammed Al Madani Bahreyn’de var olan yatırım olanakları ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Ardından Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Sistemleri Temsilcisi Burcu Akkaya, GTSO ve Giresun tanıtım sunumunu yaptı.