TOBB Ticaret Merkezi Hakkında

612
Sayın Üyemiz;
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, T.C Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye Ticaret Merkezi (TTM), şirketlerin yurtdışı pazarlara girişte faydalanabilecekleri, ihracatın gelişmesine olanak sağlamak amacıyla mağaza/ofis/depo/showroom birimlerini bulunduran, şirketlere hukuki ve mali danışmanlık ile dağıtım ağlarının güçlendirilmesine yönelik hizmetlerin sunulduğu merkezlerdir.
Birliğimiz tarafından T.C Ticaret Bakanlığı’nca belirlenen hedef ülkelerde TTM’ler kurulması planlanmaktadır.
Bu çerçevede ilk durak Amerika Birleşik Devletleri’nin Şikago şehri olmuştur.
Kuruluş çalışmaları tamamlanan TOBB TTM Şikago, dünyanın üçüncü en yoğun kargo taşımacılığının yapıldığı O’hare Havalimanı yakınında konumlandırılmış, 8.100 metrekare depo alanı ve 1.160 metrekare ofis alanı olmak üzere toplam 10.300 metrekare kapalı alan ile Şikago’da Türk şirketlere hizmet verecektir.
Türkiye Odalar ve Borsa Birliği ile T.C Ticaret Bakanlığı iş birliğiyle 2010/6 sayılı tebliğ kapsamında faaliyetlerini sürdürmekte olan TOBB TMM Şikago, kullanıcı şirketlere ABD’de özel olarak seçilmiş pazar segmentlerinde katma değerli hizmetler sunan ve sistemin tüm bileşenlerinin tek çatı altında toplandığı bir platform özelliği taşımaktadır. Profesyonel ekibiyle piyasadaki rakiplerine göre birçok konuda daha teknik, belirgin avantaj ve iyileştirmeler içeren olanakları da bir arada sunmaktadır.
TOBB TTM Şikago, öncelikli olarak makina ve teçhizat, elektrikli makina, otomotiv yan sanayi, mobilya ürünleri, plastik, kauçuk ve kimyasal ürünler, mermer, çimento ve diğer taşlar, tekstil ve hazır giyim, gıda ürünleri ve diğer hızlı tüketim malları, demir ve çelik ile demir ve çelikten eşyalar, hava taşıtları aksam ve parçaları, alüminyum ve alüminyumdan eşyalar sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
TOBB Ticaret Merkezleri ile ilgili olarak tanıtım sunumu hazırlanmış olup EK kısmında sunulmuştur. İlerleten dönemde ilgi duyan oda-borsa ve şirketlerimizin katılımıyla detaylı bir webinar tanıtım toplantısı yapılması planlanmaktadır.
Bilgilerinize sunarız,
SAYGILARIMIZLA

EK: TOBBTM Tanıtım Sunumu