Kuruluşumuz 80 yıldır Türk tarımında regülasyon görevini başarıyla yürütmüş ve gelişen teknolojiyi de yakinen takip ederek çiftçimizin refahı için her türlü hizmeti özveriyle yerine getirmiştir. Günümüz koşullarında lisanslı depoculuğun önemi her gün biraz daha artmakta olup Kurumumuz bu konuda da üstüne düşen görevi başarıyla yerine getirmektedir.
TMO’nun 80. yılında başlatılan “Depoculuk Hamlesi” ile tam otomasyonlu, modem ve teknolojik depolar inşa edilerek ülkemizin depo açığı giderilerek, kalkınmasına ve milli ekonomimize de katkı sağlanmış olacaktır.
Bu kapsamda, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Sayın İsmail KEMALOĞLU tarafından hububat hasadının başladığı Mayıs ayında Ankara’da bulunan Güvercinlik Ek Tesislerimizde, Sayın Bakanımızın öncülüğünde, kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla “TMO Depoculuk Hamlesi Tanıtım Toplantısı” düzenlenmektedir.
Toplantıya yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının yanı sıra yaklaşık 1.500 kişilik davetlinin de katılımı beklenmektedir. Çeşitli aktiviteler ile zenginleştirilecek etkinlikte Kurum ve Kuruluşlar için 15’er m2 stant yerleri ayrılacak olup, illerimize özgü geleneksel ürünlerimiz, yiyeceklerimiz ve tanıtım amaçlı promosyon ürünlerinin ikram edilmesi planlanmaktadır.
Bu doğrultuda, Mayıs ayının ilk haftasında yapılması planlanan etkinliğe Giresun ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşları, özel firmalar, sivil toplum kuruluşları, çiftçiler vb. tarafından yapılması uygun olabilecek faaliyetler ile katılımlarınız beklenmektedir.
Söz konusu toplantı ve etkinliklerimize katılım sağlanması halinde en geç 14 Mart 2018 tarihine kadar Giresun Şube Müdürlüğümüzle irtibata geçilerek kaç kişilik bir ekip ve kaç m2 stant açılacağının bildirilmesi ve konu ile ilgili yer ve kişilere duyuru yapılması hususunda bilgi ve gereğini arz ve rica ederim.