Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın,30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Günaydın;
“Tarih büyük milletlerin zaferleri ile şekil bulur. Tarihin içindeki bu büyük zaferler, sadece mensubu oldukları milletin değil, insanlığın kaderinin de değişimine neden olur.
30 Ağustos Zaferi, Türk tarihinde olduğu kadar, dünyanın şekillenmesi ve yeni bir dönemin başlaması açısından da önemli bir tarihtir.

Atatürk büyük zafer ve sonrasında ortaya koyduğu onurlu çizgide, hukuki ve siyasi bağımsızlığı ve bunun sağlanması için gerekli olan ekonomik bağımsızlığı, milletimizin en değerli hazinesi olarak ifade etmiştir.

Büyük Atatürk’ün insani değerlerimizi kaybetmeden, şerefli bir yaşamı tercih etmemiz konusunda yaktığı ışık, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Mensubu bulunduğum Giresun Ticaret ve Sanayi Odası adına, 30 Ağustos’ta kazanılan zaferi, ekonomik zaferlerle yarınlara taşımak için mücadele etmeyi, bu mücadeleden büyük başarılarla çıkmayı ve bu uğurda müteşebbisler olarak büyük gayret göstermeyi bir onur sayıyoruz.

Büyük Atatürk’ün önderliğinde kazanılan zaferin bu anlamlı yıldönümünde, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyoruz.”