Giresun’da faaliyette bulunan Sigorta Acenteleri ile Tarım Sigortaları Poliçeleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası salonunda yapılan toplantıya Giresun’da faaliyette bulunan sigorta acenteleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası 3.Meslek Komitesi Başkanı Murat Günaydın;”Bölgemizde son yıllarda artan tarım sigortaları mevzuat ve uygulamaların anlatılacağı bu toplantının hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hanife Karamustafa;”Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile TARSİM iç içe çalışmalarını sürdürüyor. Bölge müdürümüz Bülent Yaşaroğlu başta olmak üzere çalışanlara teşekkür ediyorum. Yeni uygulamaların anlatılacağı bu toplantı yeni dönemde yararlı olacağı kanaatindeyim.”diye konuştu.
TARSİM Bölge Müdürü Bülent Yaşaroğlu;”2016 yılı ile TARSİM sisteminde bazı değişiklikler ve ilaveler oldu. Bu uygulamaların bilgilendirilmesi için buradayız. Üreticilerimiz seçeneklere göre hasar tespitlerini  %80’e kadar alabiliyorlar.6 ile 10 TL arasında istediği fiyattan poliçe yaptırabilirler,ancak son başvuru tarihi 5 mart.2016 yılı riskli bir yıl,hava şartları çok değişken bunun için üreticilerimiz mutlak poliçelerini yaptırmaları teşvik edilmelidir.Ayrıca asılsız ihbarlar karşısında da eksper ücreti ihbar yapan TARSİM sigortalısı çiftçiden tanzim edilmektedir.”dedi.