Sayın Üyemiz,

Giresun Ticaret İl Müdürlüğü’nden alınan yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın yazısına atfen, T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü bünyesinde kadın ve genç girişimcilerimize
ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, onların bu desteklerden daha fazla yararlanmalarını sağlayabilmek, ihracat destekleri anlamında yeni ihtiyaçlar ile kadın ve genç girişimcilerimizin rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit etmek, bu sayede de uluslararası rekabetçiliklerini ve e-ihracattan aldıkları payı artırabilmek, bu amaçla eğitimler vermek misyonu ile “Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı” oluşturulduğu, böylelikle kadın ve genç girişimcilerimize daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi hedeflendiği ifade edilmektedir.
İhracat Genel Müdürlüğünce yürütülen bu çalışmalar kapsamında, ihracat potansiyeli taşıyan kadın ve genç girişimcilerimizin bilgi, deneyim ve network ihtiyaçlarının giderilmesine destek olmak amacıyla, UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş. (UPS) ile işbirliği
içinde “Export Akademi – Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı” oluşturulmuştur. Öte yandan, covid-19 virüsünün mevcut durumu da göz önüne alınarak söz konusu Program Nisan ayında elektronik ortama taşınmıştır.

Bu kapsamda, bir sonraki Export akademi Programı Türkiye çapında tüm KOBİ’lerimize yönelik olarak 5 Kasım 2020 tarihinde saat 09:30’da gerçekleştirilecektir. Ekte yer alan program dahilinde Zoom Programı üzerinden ‘Online Export  Akademi Programı’ gerçekleştirilecek programa https://ups.zoom.us/webinar/register/WN_x6v2AmhcTIaR-rRxEAMSHw linki aracılığıyla kayıt olunabilecektir. Toplantıya ilişkin gerekli bilgiler kayıt aşamasının ardından katılımcılara iletilecektir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.