8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Kadınların gücü, toplumların medeniyet ölçüsüdür. Hayatı kadınlarıyla eşit olarak paylaşmayı reddeden zihniyet, güçsüz, güvensiz ve geri kalmaya mahkûmdur.”dedi.
Çakırmelikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;
“Annemiz, eşimiz, kızımız, arkadaşlarımız yani yeryüzünü güzelleştiren ve yaşanır hale getiren çok değerli kadınlarımızın, 8 Mart Günü’nü yürekten tebrik ediyorum.
Ailemizin temel direği kadınlarımız sanatta, sporda ve diğer alanlarda olduğu gibi iş dünyasında da büyük başarılara imza atmaktadır. Çok daha fazlası için de potansiyelimiz ve gücümüz olduğunu biliyoruz.
İstiyoruz ki kadın girişimci sayımız hızla artsın ve erkek girişimci sayımızı yakalasın.Bu bizim idealimiz. Bu bilinçle Kadın Girişimciler Kurulumuzu kurduk ve şuan aktif olarak kadın girişimcilerin bilinçlendirilmesinin mücadelesi verilmektedir.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası adına, bütün kadınlarımızın bu anlamlı gününü bir kez daha kutluyor, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”