Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu istişare toplantısı gerçekleştirildi. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun da katıldığı toplantıda 2015 yılı değerlendirilmesi yapılırken,2016 yılında Kadın Girişimciler Kurulu’nun planladığı projeler de masaya yatırıldı.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,”1898 yılında kurulan Odamızın ilk kadın meclis üyesi 2009 yılında seçilmiştir.Bugün ise dört bayan girişimcimiz Giresun Ticaret ve Sanayi Odası meclisinde yer almaktadır.Yine bizim dönemimizde Kadın Girişimciler Kurulumuz kuruldu ve aktifleştirildi.Şimdi bu çerçevede Kadın Girişimciler Kurulumuzdan aktif projeler bekliyoruz.Alternatif ürün çeşitlendirilmesi başta olmak üzere,daha çok sosyal ve ticari emtiaların yan yana geldiği projeler bekliyoruz.Odamızın fiziki mekan sorunlarının yeni bina ile çözülmesi sonucu sizlere etkinlikleriniz için ortam hazırlamıştır.”dedi.
Toplantıda konuşan Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Türkan Hocaoğlu;”Kadın Girişimciler Kurulu’na bağlı 16 ili kapsayan Karadeniz Bölge toplantısını ilimiz de yapmak için çalışma başlattık.Bu toplantıda bölgenin kadın girişimci profili ile sorun ve önerileri ön plana çıkacaktır.”diye konuştu.
Toplantıda alınan kararlar ise şu şekilde tespit edildi.
1-)Giresun’da yöresel el sanatları üretimi yapan kadınlara yönelik sergi ve satış reyonları oluşturmak.
2-)Kadın Girişimciler Kurulu Karadeniz Bölge toplantısını yaz ayları içinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında gerçekleştirmek.
3-)Fındığa alternatif ceviz bahçesi oluşturmak.