Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda Mesleki Yeterlilik Belgesi İnşaat İşçiliği alanında sınav gerçekleştirildi.
İnşaat alanında kalfalık düzeyinde kabul edilen Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından onaylanan İnşaat İşçiliği alanında Giresun’daki ilk sınav, 22 Mayıs 2017 Pazartesi günü yapıldı.26 kişinin katıldığı İnşaat İşçiliği alanında uygulama ve mülakat sınavları yıl içinde talebe göre tekrarlanacağı ifade edildi.
Sınavları yerinde takip eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın; ”Bir yıla yakın süredir, ustalığı olmayan inşaat çalışanları için bir alan oluşturulması ve bu seviyeden belgelendirilmesi için uğraştık. Şuan seviye2 olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından kabul edilen İnşaat İşçiliği alanında sınavlarımızı gerçekleştiriyoruz. Yakın zamanda inşaat alanı yoğunluklu birden fazla alanda sınavlarımız devam edecektir.” dedi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iştiraki Meybem A.Ş. tarafından yapılan sınavlarda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın ülke genelinde ilk üçte yer aldığının altını çizen Başkan Günaydın; ”Mesleki Yeterlilik Belgesi Dünyanın her yerinde geçmektedir. Bu belge sadece ülkemiz sınırları içinde değil, AB ülkeleri başta olmak üzere her yerde kullanılabilmektedir, dolayısıyla çalışanlarımızın bu belgeyi zaman kaybetmeden almalarını tavsiye ediyorum.” diye konuştu.