Bilindiği üzere , Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve ülkemizin inovasyon şampiyonlarını belirleyen İnovaLİG programı bu yıl Türkiye’de 3 kez gerçekleştirilecektir. İnovaLİG 2015’te ulaşılan 488 başvuru sayısı ile Türkiye , IMP ‘rove programına katılımın en yüksek olduğu ülkelerden biri haline gelmeyi başarmıştır. 2015 yılının kazananları, Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Türkiye İnovasyon Haftası’nda ödüllerini almış olup bu yıl Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecektir.
 İnovaLİG ile şirketler hem inovasyon  yetkinlikleri bazında yarışmakta hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı bulmaktadır. İnovasyon  değerlendirmesine tamamlayan her firmaya , yaklaşık 100 sayfalık kapsamlı inovasyon değerlendirme kıyas analizi raporu ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu anlamda İnovaLİG sayesinde firmalarımızın orta ve uzun vadeli hedeflerine odaklanmasına , yıllar içerisinde inovasyon gelişimlerini takip edebilmelerine ve gözlemlemelerine imkan sağlamaktayız. Özellikle ihracatçı firmalarımızın 2023 hedeflerine ulaşma noktasında hangi konumda olduklarına ayna tutmakta ve 2023 ‘ e giden vizyonu belirlemekteyiz.
Bu kapsamda firmalarımızın hem inovasyon gelişimlerini görmesi, hem de küresel şampiyona heyecanına ortak olmaları için 31 mayıs 2016 tarihine kadar www.inovalig.com adresinden İnovaLİG 2016’ya katılmaya davet etmekteyiz.