Suudi Arabistan Krallığı  Kral Salman  bin Abdulaziz  Al Saud’un himayelerinde,Suudi Arabistan  Ticaret ve Sanayi  Bakanlığı  ve İslam  Ticareti  Geliştirme Merkezi (ICDT) işbirliğinde ‘ 15.İslam İşbirliği Teşkilatı Üye  Ülkeler  Ticaret Fuarı’nın ,22-26 Mayıs 2016  tarihleri arasında Riyad Uluslararası  Kongre  ve Sergi Merkezi ‘nde düzenleneceği bildirmiştir.
Yazıda devamla ,Söz konusu fuar ile ilgili başvuru formuna Birliğimiz web sayfası  (www.tobb.org.tr) sağ panelindeki ‘Uluslararası İş İmkanları / Yurt Dışı Etkinlikler ‘başlığı  altından yer aldığı belirtilmiş , ayrıca  fuar ile ilgili detaylara  www.islamicexpo–sa.com web  sayfasından veya ayrıntılı  bilgi ve rezervasyon için aşağıda iletişim  bilgileri  sunulan Mahmoud  Mouwafi  ile temasa  geçilerek ulaşılması  mümkün olduğu ifade edilmiştir.
İlgi (b)’de kayıtlı yazıda ise ,İslam Ticareti Geliştirme  Merkezi (ICDT) tarafından ,08-12 Kasım 2015  tarihlerinde Suudi Arabistan ‘ın  başkenti  Riyad şehrinde gerçekleştirilmesi öngörülen  İslam İşbirliği  Teşkilati  (İİT) Üye Ülkeler 15. Ticaret Fuarı’nın İİT üyesi ülkelerin ürünlerini  ve hizmetlerini tanıtabilmek  için önemli bir platform  olduğu  vurgulanmaktadır. Yazıda  devamla ,söz konusu  Fuara yapılacak katkılar kapsamında ülkemizin ticaret sektörü ve iş adamlarına yönelik bir pavyon kurulması davetinin  iletildiği  bildirilmektedir.
Yazıda ayrıca ,ICDT Genel Direktörü El Hassan  Hzaine  ile görüşme gerçekleştiridiği  belirtilerek ,’15. İslam İşbirliği Teşkilatı Üye Ülkeler Ticaret Fuarı ‘na  ülkemizin  katılım ve desteğinin beklendiği , ülkemizin Fuar’da  yer almamasının  büyük eksiklik olacağının dilegetirildiği belirtilmektedir.