Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği (KATBÎR) destek ve işbirlikleri ile hazırlanan GURME 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı 23 – 28 Kasım 2021 tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Zengin lezzet çeşitliliği sunan yöresel ürünlerimizin markalaşma ve coğrafî işaret tescil belgeli ürünlerin bilinirliklerini artırarak yeni pazarlara açılma hamlelerinde önemli bir buluşma noktası olan Fuarımız, aynı zamanda sektördeki gelişme ve yeniliklerin topluca sergilendiği, yeni bayilik girişimleri ve ihracat imkanlarının yaratıldığı bir ihtisas ortamında katılımcı firmalar ile sektör profesyonellerini aynı çatı altında bir araya getirecektir.

Üretime sağlanacak katkı beraberinde bölgenin gurme turizmine de önemli yaran olacağına inanılan GURME 2021 Fuarı 23 Kasım 2021 Salı günü saat 12:00’de yapılacak açılış töreni ile başlayacaktır.