Giresun ili Oda ve Borsa ortak istişare toplantısı Giresun Ticaret Borsası’nda yapıldı.Toplantıya Giresun’da faaliyet gösteren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası,Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası ile Giresun Ticaret Borsası Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Genel Sekreterleri katıldı.
Toplantıda, Giresun adına güç birliğinin ilin kanaat önderleri olan Oda ve Borsalar tarafından yapılması yönünde tavsiye kararı alındı. Toplantıda konuşma alan Başkanlar ve Üyeler, beyin fırtınası yaparak bir sonraki toplantıya kadar İlin gelişimine yönelik neler yapılması gerektiği noktasında görüşlerini beyan ettiler ve bir çalışma takvimi oluşturdular.
Ortak Akıl Toplantısında Öne Çıkan Konular İse Şu Şekilde;
Ordu – Giresun havalimanında yapılan Anadolu Jet toplantısında alınan kararlar ile Mart ayının Avantaj Rotası olarak Ordu – Giresun bölgesi seçilmesi ve uçuş saatlerinin ayarlandığını ve bu bağlamda mart ayı sonu ile Ankara uçuşlarının sabah erken saatlerde gidiş, gece dönüş olarak satışa başladığı vurgulandı.
Ordu- Giresun havalimanında bulunan İstanbul – Atatürk ve İstanbul – Sabiha Gökçen uçuşları içinde saatlerin düzenlenmesi ile ilgili girişimlerin yapıldığı, Türk Hava Yollarının bu uçuş saatlerinde henüz bir düzenleme yapmadığı dikkatleri çekerek, Anadolu Jetin uçuş saatlerinde yaptığı düzenleme ile havaalanının iki il içinde daha etkin kullanılacağının vurgusu yapıldı.
Erzincan – Gümüşhane üzerinde yapılacak olan Demiryolu projesinin Karadeniz sahil yolu ile bağlantılı bir şekilde Gürcistan sınırına kadar yapılması ve bu anlamda Karadeniz sahilinin bir cazibe merkezi olarak tanıtılması için belirli girişimlerin yapılmasına devam edilmesi kararına varıldı.
2015 yılı vergi ödül töreninin yapılması kararı tekrar konuşularak 2016 Ekim – Kasım ayları içerisinde ortak bir törenle yapılması kararı alındı.