Finlandiya bağımsızlığının 100. yılı vesilesiyle, Team Finland Türkiye tarafından Türkiye Tasarım Haftası kapsamında 09 Kasım 2017 Perşembe günü İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Finlandiya Günü”nün düzenleneceği belirtilmektedir.
Nokia Kone, Fiskars gibi dünyaca ünlü firma temsilcilerinin konuşmacı olarak katılacağı söz konusu etkinlik kapsamında Finlandiya’nın tasarım anlayışının alışılmadık örneklerinin sergileneceği, seminer, panel ve tasarım sohbetlerini içeren bir programın yapılması hedeflenmektedir.
Anılan program çerçevesinde, sağlık hizmetlerinde teknoloji, hizmet tasarımı, biyoenerji, “temiz teknoloji”, konsept geliştirme, tasarım, bilgi ve iletişim teknolojileri, havaalanı çözümleri, çalışma alanı tasarımı, mobilya, aydınlatma, seramik endüstrisi gibi atanlarda faaliyet gösteren ve Türkiye’de nihai müşteri, iş ortağı, tedarikçi, alt yüklenici/üretici ve yatırımcı arayan Fin şirketler ile ikili görüşmeler gerçekleştirilecektir.
“Finlandiya Günü”ne katılacak olan Fin şirketlerinin tanıtıcı broşürü Birliğimiz web sitesi (www.tobb.org.tr)sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki Uluslararası İş İmkânlart/Yurtiçi Etkinlikler bölümünden temin edilebilmekte olup, etkinliğe ilişkin güncel programa, katılımcı listesine ve kayıt formuna
http://www.finland.org.tr/public/default.aspx?contentid=367947&nodeid=37332&culture=en- US web adresinden ulaşılabilmektedir.