Giresun merkezde şubesi bulunan banka müdürleri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu nezdinde bir araya geldiler.

Aylık rutin olarak il ve ülke ekonomisi üzerine değerlendirmeler yapan finans kuruluşları temsilcilerinin ana gündem maddesi reel faiz oranları ve işdünyasına yansımaları oldu.

Döviz hareketliliğinin ardından artan faiz oranları hakkında fikir beyan eden Giresun’da şubesi bulunan finans sektörü temsilcileri, temkinli bir sürece dikkat çektiler.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise ,sürecin titizlikle takip edilmesi ve işdünyası adına hassasiyetle yürütülmesi gereken bir dönem olduğuna vurgu yaptı ve “ Bugün özel sektörün kredi talebinde akıllı kredi sürecini benimsemesi gerekmektedir.Sermayesine katkı sağlayacak krediye yönelmesi aksi taktirde işletme dışında ihtiyaçlar için kullanılacak bir kredinin yansımaları iyi hesap edilmelidir.”dedi.
Finans sektörü temsilcileri toplantısının akabinde İstanbul şubesine tayini çıkan Garanti Bankası Giresun Şubesi Müdürü Mesut Çeceli’ye hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.