Banka Müdürleri Toplantısı

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, finans sektörü temsilcileri ile bir araya geldi.Giresun’da şubesi bulunan bankaların yetkililerinin katıldığı toplantıda, ülke ekonomisi ve yansımaları değerlendirildi.
Toplantının açılışında konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Ülkemizde döviz hareketliliği son dönemde ciddi boyutlara ulaştı.Bu konuyu ben şahsen şöyle görüyorum; 15 Temmuz ve sonrasında başarılı olamayan dış güçler,ekonomik baskılar ve dövize yönelik tehditkar hamleler ile ekonomik terör estirmektedirler.Dövizdeki bu hareketlenme ekonomimizin kötü olduğu anlamına gelmemelidir.Dövize karşılık faiz artırılmaması da olumlu bir stratejidir.Ben dış baskılarla oluşan dövizdeki bu sürecin ABD’nin yeni Başkanı Trump’ın göreve başlamasıyla olumluya gideceğine inanıyorum.”dedi.
Denizbank Giresun Şube Müdürü Esel Alparslan;”Dövizdeki hareketliliği anlık takip edemiyoruz.Dolar aşağı yönlü mü, yoksa yukarı yönlü mü gün gün takipten ziyade artık anlık bakmaya başladık.”
Ziraat Bankası Giresun Şube Müdürü Mehmet Birinci;” Normal şartlar dışında bir dönemden geçiyoruz.Bankaların devlet katkısı olmadan borçları yapılandırma yetkisi var,bir çok arkadaşım bunu uyguladığına,iyi niyetli müşterisinde yapılandırmaya başvurduğuna inanıyorum.Finans sektörü temsilcileri olarak bu dönemde zorda olan kredili müşterimizin yapılandırmasına katkı sağlamalıyız.”diye konuştu.
TEB emekli Şube Müdürü Zafer Odabaş ise;”Ben bu meslekten emekli oldum, şimdi iki yönlü bakabiliyorum. Bankacı arkadaşlarıma tavsiyem sahada olmaları, bugünlerde iş dünyasına can suyu kredisi imkanı sağlamalarıdır.”dedi.
Garanti Bankası Şube Müdürü Mesut Çeceli;” Dövizdeki hareketlilik öncelik olmadan ekonominin işleyişine odaklanılmalıdır.Esnafa daha fazla destek sağlanmalıdır.”açıklamasını yaptı.
Finans sektörü temsilcileri toplantısının sonunda ise, emekli olan TEB eski Şube Müdürü Zafer Odabaş’a Giresun ekonomisine sağlamış olduğu katkılardan dolayı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu tarafından plaket takdim etti.
Finans sektörü temsilcileri toplantısına Ziraat Bankası Şube Müdürleri Birol Şal,Ceyhan Padar,Dursun Terkinalp,Selçuk Erkan,Hayati Civril, Nesrin Tüysüz,Mehmet Birinci,İlknur Karaşah,İş Bankası İnönü Şube Müdürü Işıl Ece Altınışık, Kuveytürk Şube Müdürü İlker Bacaksız,Türkiye Finans Katılım Bankası Şube Müdürü Sinan Kara,Garanti Bankası Şube Müdürü Mesut Çeceli, Şekerbank Şube Müdürü Avni Çıtlak, Akbank Şube Müdürü Yusuf Ziya İnal, Denizbank Şube Müdürü Esel Alparslan, Finansbank Şube Müdürü Selçuk Gürer,İş Bankası Şube Müdürü Affan Kemal Sökmen,Yapı Kredi Bankası Şube Müdürü Funda Parlak katıldılar.

Etkinlik tamamlandı

Etiketler:,

Tarih

13 Oca 2017
Yapıldı!

Zaman

09:00 - 10:00

Yer

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası
Merkez / Giresun
Kategori

Organizatör

Şükrü Cebeci
Telefon
0454 216 88 01 Dahili: 150
E-Posta
sukru.cebeci@giresuntso.org.tr