Her yıl geleneksel olarak yapılan 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması hakkında açıklama yapan İstanbul Sanayi Odası firmalarıa çağrıda bulundu.
İSO açıklaması şu şekildedir;
“Hazırlıklarına başladığımız 2018 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’na katılabilme alt sınırı üretimden satışlarda 100 milyon TL olarak tespit edilmiştir. Büyüklük sıralamasında temel kriter olarak alman net Üretimden satış verilerinin Kurumlar Vergisi Beyannamesi (E-beyanname) ile tutarlı olması gerekmektedir.
Üretimden satışları 100 milyon TL’yi aşan ve 2018 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’na katılmak isteyen kuruluşların;
www.iso500.org.tr adresinde yer alan “Anket Kullanıcı Girişi” uygulamasını kullanarak anket bilgilerini doldurmaları ve mali mühür uygulaması ile Kurumlar Vergisi Beyannamesini (E- beyanname);
3 Mayıs 2019 tarihine kadar sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar “Anket Kullanıcı Girişi” uygulamasını kullanarak e-beyannamelerini yüklemeyen firmalar değerlendirmeye alınamayacaktır.”