19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın; Kurtuluş Savaşı meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs’ın bağımsızlık yolunda çok anlamlı bir gün olduğuna işaret ederek, “Gençlerimiz, bu büyük mücadelenin bilincinde olarak, ülkemizi medeniyet yarışında en öne taşıyacaklardır.” dedi.
GTSO Meclis Başkanı Günaydın;“19 Mayıs 1919 milli mücadelemizin başladığı, bizler için çok derin anlamlar içeren tarihi bir gündür. Bugünlere kadar uzanan büyük bir kahramanlık öyküsünün başlangıç günüdür.
Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün bir millet onur ve namus savaşını zaferle sonuçlandırmış ve genç nesillere çok aziz bir emanet bırakmışlardır. Gençlerimizin bu emanete sonuna kadar sahip çıkarak ülkemizi en medeni, en gelişmiş, en müreffeh ülkeler arasında daimi kılacağından asla şüphemiz yoktur. Bu anlamlı günün yıldönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın kutlu olmasını diliyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”