Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, milletimiz 19 Mayıs ruhunun 100.yılında da aynı coşku ve kararlılıkla hedefe yürüdüğünü belirterek, “Karakteri bağımsızlık olan bu milletin, 19 Mayıs’ta başlayan ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük başarılarından birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 100 yıl önce yaktıkları bu meşale hiçbir zaman sönmeyecektir.” sözlerini vurguladı.​
Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu;
“19 Mayıs 1919 şanlı tarihimizin en özel sayfalarından birisidir. Bu tarihte, işgal güçleri altındaki topraklarımıza Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde yeniden bağımsızlık tohumları serpilmiş ve sonrasında bu tohumların nasıl tuttuğunu ve ülkemizin dört bir yanında bağımsızlık çiçekleri olarak açtığını bütün dünya görmüştür. Bu ülkenin gençleri ve onların yetiştireceği yeni nesiller ülkemizin en büyük koruyucuları ve sahipleridir.
Gençlere güvenen ve geleceğimizi onlarda gören Büyük Atatürk’ün izinde, bizler de iş dünyası olarak diyoruz ki; girişimci gençlerimiz, bizim dünya medeniyet yarışındaki en büyük güvencemizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha minnet,  şükran ve rahmetle anıyorum.”