1. Meslek Komitesi
BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVANSAL ÜRÜNLERİN YETİŞTİRİLMESİ İŞLENMESİ İLE DENİZ ÜRÜNLERİ VE HAYVANSAL ÜRÜNLERİN AVLANMASI ÜRETİMİ TOPTAN VE PERAKENDE TİCARETİ İLE TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFLERİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : İsmail Karataş
Başkan Yardımcısı : Zekeriya Konal
Üye : Selahattin Toslu
Üye : Mehmet Ali Durusu
Üye : Azmi Bük
  1. Meslek Komitesi
TARIM VE GIDA ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİLMESİ GIDA İÇECEK VE TÜTÜN ÜRÜNLERİNİN TOPTAN TİCARETİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Yahya Özgür Şensoy
Başkan Yardımcısı : Mustafa Kamil Hacıoğlu
Üye : Hasan Çakırmelikoğlu
Üye : Mahmut Halilbeyoğlu
Üye : Mehmet Şener
Üye : Haldun Gençoğlu
Üye : Hakan Aslım
  1. Meslek Komitesi
FİNANS, BANKACILIK İLE SİGORTACILIK HİZMET BİRİMLERİ VE KEFALET KOOPERATİFLERİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Gökhan Işık
Başkan Yardımcısı : Hava Aydın
Üye : Faruk Başaran
Üye : Mustafa Halilbeyoğlu
Üye : Kadem Özbay
  1. Meslek Komitesi
FINDIK ÜRETİMİ, FINDIK MANAVLARI, FINDIK ÜRÜNLERİNİN İMALATI, FINDIK TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Halit Aydınız
Başkan Yardımcısı : Ufuk Şenlikoğlu
Üye : Halit Aydın
Üye : Ahmet Ergün
Üye : Ali Baş
  1. Meslek Komitesi
TEKSTİL – GİYİM – TUHAFİYE – MANİFATURA VE AYAKKABI GİYİM, İMALATI, TOPTAN VE PERAKENDE TİCARETİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Mahmut Zekai Çöcen
Başkan Yardımcısı : Doğanay Odabaş
Üye : İbrahim Tekin
Üye : İbrahim Erhan
Üye : Hakan Güngör
  1. Meslek Komitesi
GIDA ÜRÜNLERİ, İÇECEK VE TÜTÜN ÜRÜNLERİ PERAKENDE TİCARETİ, GÜBRE BAYİLERİ İLE TÜKETİM TEMİN TEVZİ VE PAZARLAMA KOOPERATİFLERİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Raif Uçar
Başkan Yardımcısı : Hüseyin Kenan Kalafatoğlu
Üye : Emrullah Çakırmelikoğlu
Üye : Vedat Sipahioğlu
Üye : Ahmet Lütfi Bal
Üye : Ahmet Fehmi Tozlu
Üye : Eyüp Çiftçi
  1. Meslek Komitesi
HIRDAVAT, HAFİF MAKİNA SANAYİ, NALBURİYE İLE İNŞAAT VE SIHHİ TESİSAT MALZEMELERİNİN ÜRETİMİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Haldun Usta
Başkan Yardımcısı : Temel Bektaş
Üye : Kemal Karahacıoğlu
Üye : Veysel Cürgül
Üye : Bahattin Kurt
Üye : Ahmet Şenel Anaforoğlu
Üye : Nizamettin Elmalı
  1. Meslek Komitesi
ELEKTRİKLİ VE ELEKTRİKSİZ EV EŞYALARI, HER TÜRLÜ ELEKTRONİK EŞYA İLE DAYANIKLI TÜKETİM MALLARININ İMALATI, TOPTAN VE PERAKENDE TİCARETİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Erkan Cebeci
Başkan Yardımcısı : Tekin Teker
Üye : Cumhur Karahasan
Üye : Bahadır Karataş
Üye : Halil Turan Nebioğlu
  1. Meslek Komitesi
SAAT, KUYUMCULUK, OPTİK, PARFÜMERİ, ÇİÇEK VE DİĞER GIDA DIŞI ÜRÜNLERİN ÜRETİMİ İLE BU MALLARIN TOPTAN VE PERAKENDE TİCARETİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Ekrem Faruk Civelekoğlu
Başkan Yardımcısı : Zehra Aslan Pınar
Üye : Hasan Aydın
Üye : Erdal Ceyran
Üye : Güven Yaman
  1. Meslek Komitesi
ORMAN ÜRÜNLERİNİN YETİŞTİRİLMESİ, İŞLENMESİ, KERESTE TİCARETİ İLE EV BÜRO MOBİLYALARININ TOPTAN VE PERAKENDE TİCARETİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Coşkun Karakaya
Başkan Yardımcısı : Fatih Konar
Üye : İbrahim Altuntaş
Üye : N. Şükrü Ataün
Üye : Tevfik Fikret Aksu
  1. Meslek Komitesi
KONAKLAMA, LOKANTA, RESTAURANT, BASIN YAYIM, DİĞER BİLİŞİM VE EĞLENCE HİZMETİ SUNANLAR MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Fatma Karaca
Başkan Yardımcısı : Şükrü Gödek
Üye : Yunis Türk
Üye : Fatih Fidancı
Üye : Ergin Kılıçaslan
  1. Meslek Komitesi
EMLAK ARACILARI, MİMARLIK, MÜHENDİSLİK GİBİ LİSANS GEREKTİREN DİĞER SERBEST MESLEK FAALİYETLERİ İLE DİĞER DESTEK HİZMET FAALİYETLERİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Yalçın Alim
Başkan Yardımcısı : Emrah Altıyaprak
Üye : Serdar Demirkan
Üye : Şafak Çınarlık
Üye : İbrahim Türk
  1. Meslek Komitesi
ULAŞIM HİZMETLERİ VE BU HİZMETLERİ DESTEKLEYİCİ FAALİYETLERİ GERÇEKLEŞTİRENLER MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Yakup Günaydın
Başkan Yardımcısı : Cem Karataş
Üye : Uğur Topkaya
Üye : Dursun Bahadır
Üye : Kaptan Demirhan Çalcalı
Üye : İzzet Akçay
Üye : Zeki Çakrak
  1. Meslek Komitesi
İNŞAAT, ENERJİ, MADENCİLİK VE BU SEKTÖRLERDE TAMAMLAYICI HİZMET SUNANLAR İLE BU SEKTÖRLERE AİT MALLARIN ÜRETİMİ TOPTAN VE PERAKENDE TİCARETİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Yusuf Yılmaz
Başkan Yardımcısı : Yakup Yılmaz
Üye : Fikret Günaydın
Üye : Ünal Demirci
Üye : Osman Özcan
Üye : Fatih Mehmet Karavelioğlu
Üye : Mesut Bahadır Özdemir
  1. Meslek Komitesi
MOTORLU TAŞITLARIN SATIŞI, ONARIMI, AKSESUAR VE YEDEK PARÇALARIN TOPTAN, PERAKENDE SATIŞI İLE MOTORLU TAŞITLARIN AKARYAKITLARININSATIŞI,MADENİ YAĞ ÜRETİMİ, SATIŞI VE EVRENSEL YAKACAKLARIN MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Hüsamettin Şehitoğlu
Başkan Yardımcısı : Hakkı Çakır
Üye : Hüseyin Aydın
Üye : İbrahim Kılınç
Üye : Muammer Usta
Üye : Özcan Doğramacı
Üye : Atakan Ayvaz
  1. Meslek Komitesi
İNSAN SAĞLIĞI, DİĞER SAĞLIK, EĞİTİM, BİLGİ İŞLEM, BİLİŞİM, GÖSTERİ SANATLARI HİZMETİ SUNANLAR İLE TAMİR VE ONARIM İŞLERİ VE İHTİSASLAŞMIŞ MESLEK KURULUŞLARININ FAALİYETLERİ MESLEK KOMİTESİ
Meslek Komite Başkanı : Hasan Biri
Başkan Yardımcısı : Seçil Türk
Üye : Sedat Murat Bayrak
Üye : Abdullah Emre Karaman
Üye : Kassım Kılıç
17. Meslek Komitesi
Meslek Komite Başkanı : Bertan Orbeyi
Başkan Yardımcısı : Taşkın Saka
Üye : Süleyman Beyaz
Üye : Cemil Çalık
Üye : Harun Şahin